/* Template Name: Aktuality */ Etologie člověka

Aktuality

Přehledový článek “Emotional expression in human odour”

V časopise Evolutionary Human Sciences najdete náš přehledový článek “Emotional expression in human odour”, který vyšel ve speciálním čísle sestaveném při příležitosti 150 let od publikace Darwinovy knihy Výraz emocí u člověka a u zvířat. Článek shrnuje dosavadní poznatky o změnách tělesné vůně v důsledku prožívání různých emocí, a to především strachu, úzkosti a smutku. Zároveň se ukazuje, že emočně zabarvené tělesné vůně ovlivňují i další jedince v okolí – jejich kognici, vnímání ostatních i mozkovou aktivitu. Dále se věnuje i limitům těchto výzkumů,…(číst dál)

Vytvořeno 24.5.2023

ISHE konference: prodloužení uzávěrky na posílání abstraktů

Uzávěrka na posílání abstraktů na letošní konferenci ISHE v Českých Budějovicích byla prodloužena do 7. 5. 2023, tak již dlouho neváhejte! Čeká nás totiž řada zajímavých plenárních přednášek a workshopů a prezentující studenti získávají zdarma registraci i ubytování….(číst dál)

Vytvořeno 26.4.2023

Přijďte ohodnotit, jak jsou podle vás ostatní muži dominantní

Jak jsou podle vás ostatní muži dominantní? Ohodnoťte u nás jejich fotografie, hlasy a vůně. Za splnění tohoto zábavného úkolu na vás čeká odměna 300 Kč! Přihlaste se ZDE. Koho hledáme: zdraví muži ve věku 18-40 let Jak dlouho: cca 45 min Kde: FTVS UK, José Martího 31, Praha 6, místnost D220 Mnohokrát děkujeme za účast a budeme rádi za další šíření!…(číst dál)

Vytvořeno 24.4.2023

ISHE Summer Institute 2023

Přidejte se k nám a do 23. dubna pošlete abstrakt na konferenci ISHE 2023! Tento rok se koná 22. – 25. července rovnou ve 3 městech na 3 kontinentech – v Českých Budějovicích, Detroitu a Recife. Můžete si tak vybrat nejbližší lokalitu a zmenšit tím svou uhlíkovou stopu. Plenárními přednáškami nás potěší Lisa DeBruine (Everything is cool when you’re part of a team), Justin Mogilski (Does Consensual Non-Monogamy Address The Recurrent Adaptive Challenges Of Having Multiple Intimate Partners? Evidence From An International Sample) a Ana María Ferdandéz Tapia (Methods for Studying Emotions In Human Behaviour Research)….(číst dál)

Vytvořeno 18.4.2023

PTNCE 2023

Nenechte si ujít další konferenci Polish Society for Human and Evolution Studies, která se bude tentokrát konat v Padově od 20. do 22. září. Konečný termín pro podávání abstraktů je 31. května. Plenární přednášky budou jistě stát za to, jelikož svou účast potvrdili Judith Burkhart, Hanna Kokko, Gil Rosenthal, David Schmitt a David Sloan Wilson. Novinky můžete sledovat na stránkách konference….(číst dál)

Vytvořeno 16.3.2023

Zúčastněte se studie: atraktivita a osobnost

Koho hledáme? Do studie, která zkoumá spojitost mezi obličejovými rysy, sexuální orientací a psychologickými vlastnostmi, hledáme: gay a heterosexuální muže od 18 do 40 let (pouze ti, kdo se neúčastnili této předchozí studie) Za účast získáte odměnu 200 Kč. . Jak se zúčastnit? 1) Pořiďte 3 fotografie Vašeho obličeje fotografie musí být pořízeny pomocí tohoto MANUÁLU (viz též konec stránky). Před fotografováním ho prosím pečlivě pročtěte. 2) Volitelně: najděte jednu svou běžnou fotografii Např. fotografii ze sociálních sítí, případně fotografii, na které si myslíte,…(číst dál)

Vytvořeno 6.3.2023

Biologické čtvrtky ve Viničné LS 2023

Již dnes začíná letní semestr 2023 přednášek v rámci Biologických čtvrtků ve Viničné. Program je tradičně tvořen velmi zajímavými hosty a přednáškami….(číst dál)

Vytvořeno 16.2.2023

Jaké jsou nejhorší vlastnosti potenciálních partnerů?

Přečtěte si popularizační článek na IFLScience o naší nové studii zaměřující se na nežádoucí vlastnosti potenciálních partnerů, které nás odrazují od vytvoření vztahu s daným člověkem. Jako nejzásadnější se ukázaly hrubost, závislost, promiskuita, apatičnost a nedostatek motivace. Výsledky tak ukazují, že nestačí soustředit výzkumy pouze na ideální vlastnosti, které u druhých hledáme, ale důležité je i to, co nás odrazuje. Autory článku jsou Zsófia Csajbók, Kaitlyn P. White a Peter K. Jonason a celý je na stránkách časopisu Personality and Individual Differences….(číst dál)

Vytvořeno 13.2.2023

Role čichu v partnerských vztazích

Zúčastněte se studie zabývající se rolí čichu v partnerství. Kdo: ženy ve věku 18 a více let Jak dlouho: cca 25 min Odkaz na dotazník ZDE. Instrukce k získání potvrzení o účasti naleznete na konci dotazníku. Mnohokrát Vám děkujeme za účast a sdílení!…(číst dál)

Vytvořeno 7.2.2023