/* Template Name: Aktuality */ Etologie člověka

Aktuality

Nový článek “360 degrees of facial perception: congruence in perception of frontal portrait, profile, and rotation photographs”

Nový článek s názvem “360 degrees of facial perception: congruence in perception of frontal portrait, profile, and rotation photographs” vyšel v časopise Frontiers in Psychology. V oblasti výzkumu sociální percepce se jako stimuly k hodnocení tradičně využívají 2D portrétní fotografie, nicméně v současnosti vzrůstá popularita i 3D stimulů. My jsme pomocí portrétních, profilových a 360° fotografií testovali, zda se bude vnímání nebezpečnosti a atraktivity u různých druhů stimulů s odlišným množstvím dostupné informace lišit. Nenašli jsme žádné rozdíly v hodnocení mezi jednotlivými stimuly,…(číst dál)

Vytvořeno 15.4.2019

Fokus VM s Kateřinou Klapilovou

Dnes večer od 20 h bude Kateřina Klapilová v pořadu Fokus VM na ČT24 hovořit na téma využití umělé inteligence v rámci sexuologie a mezilidských vztahů, např. u jedinců, které mají problémy s navazováním partnerských vztahů nebo u handicapovaných….(číst dál)

Vytvořeno 19.3.2019

Biologické čtvrtky – Petr Slavíček

Na příštím Biologickém čtvrtku bude mít přednášku Petr Slavíček: “Nejsme jako oni! Anebo jo? – Vědecké podvody včera, dnes a zítra.” Záznam posledního Biologického čtvrtku si opět již můžete přehrát na webu. Konrad Talmont-Kamiński: “Fear and ritual in the modern world – An evolutionary journey to the heart of a convenient misconception.”…(číst dál)

Vytvořeno 13.3.2019

Nové GAUKy 2019

K naší velké radosti letos uspěly v soutěži Grantové agentury Univerzity Karlovy dva naše nové projekty: Žaneta Slámová – Percepce obličejových charakteristik v kontextu výběru partnera a posuzování konkurentů: Longitudinální eye-trackingová studie Zsófia Csajbók – Vliv partnerských preferencí na skutečný výběr partnera: Srovnání aditivního a prahového modelu V tomto kole soutěže GA UK bylo podáno 888 přihlášek nových projektů, z nichž bylo podpořeno 303 nových projektů, což znamená 34,1% úspěšnost. Gratulujeme a přejeme mnoho štěstí při jejich řešení!…(číst dál)

Vytvořeno 12.3.2019

Plenární přednášky na PTNCE – Christine Caldwell

Na námi pořádanou PTNCE konferenci se podařilo nalákat 4 skvělé plenární přednášející. První, kterou přestavíme, je Christine Caldwell z University of Stirling ve Skotsku. Zabývá se sociálním učením a kulturní evolucí a obzvláště ji zajímají rozdíly mezi lidmi a ostatními zvířaty. Více se o její činnost můžete dozvědět na jejím univerzitním profilu nebo ResearchGate….(číst dál)

Vytvořeno 8.3.2019

Výzkum hodnocení atraktivity obličejů

Zveme všechny dámy k účasti v naší nové studii, v rámci níž ohodnotíte atraktivitu setu mužských obličejů. Zúčastnit se mohou ženy ve věku 18-40 let, které neužívají hormonální antikoncepci. Za maximálně 30 minut Vašeho času obdržíte drobnou odměnu 50 Kč. V případě zájmu o domluvení termínu či další informace nás kontaktujte na emailové adrese vyzkum@etologiecloveka.cz či do zpráv na stránce Výzkum hodnocení hlasů, obličejů a postav. Velmi nám pomůže, pokud tento leták budete sdílet a šířit dál. Děkujeme!…(číst dál)

Vytvořeno 7.3.2019

Biologické čtvrtky – Konrad Talmont-Kamiński

Na dalším Biologickém čtvrtku bude mít přednášku Konrad Talmont-Kamiński nazvanou “Fear and ritual in the modern world – An evolutionary journey to the heart of a convenient misconception.” Nahrávku z prvního Biologického čtvrtku letošního letního semestru najdete opět v tomto odkazu. Petr Telenský: Čest tlouštíkům, sláva epitranskriptomu! – Proč je „gen pro obezitu“ ještě větší objev, než jsme doufali….(číst dál)

Vytvořeno 6.3.2019

Studentský grant od EHBEA

Do 15. března si na své projekty podávejte žádosti o studentský grant od společnosti Europen Human Behaviour and Evolution Association (až do výše 500 Euro)….(číst dál)

Vytvořeno 6.3.2019

Nový zpravodaj ČSEtS

V novém zpravodaji ČSEtS se mimo jiné dozvíte o letošních jubilantech, obhájených pracích nebo si můžete přečíst ohlédnutí za několika zajímavými konferencemi….(číst dál)

Vytvořeno 5.3.2019