Jaký vliv má COVID-19 na náš čich a chuť?

Ovlivňují COVID-19 a další respirační onemocnění náš čich a chuť? Zapojte se do mezinárodního výzkumu a pomozte nám zjistit víc o tom, k jakým změnám může docházet a jak se tyto změny liší mezi různými onemocněními. Hledáme jak zdravé zájemce (vyplňte dotazník č. 1), tak i nemocné v posledních dvou týdnech (vyplňte dotazník č. 1 a 2).

1) Dotazník pro všechny zájemce (zdravé i nemocné) o testování čichu a chuti

2) Dotazník pro nemocné v posledních 2 týdnech

Sdílejte naše dotazníky! Výsledky výzkumu nám mohou pomoci s diagnostikou onemocnění dýchacích cest včetně COVID-19.

Čich, chuť a ostatní vjemy v našem nose a ústech mohou být narušeny z různých důvodů – například při onemocněních dýchacích cest nebo také novým koronavirem (SARS-CoV2, který způsobuje onemocnění COVID-19), ale i při naprosto odlišných onemocněních. Výsledky nám pomohou objasnit, zda jsou smysly více či méně postiženy v případě onemocnění COVID-19 v porovnání s ostatními onemocněními a zdravými lidmi. Také nás zajímá, jak se funkce těchto smyslů mění v průběhu času.
Udělejte si test čichu a chuti on-line z pohodlí domova!

Výzkum je realizován sdružením Global Consortium for Chemosensory Research (GCCR) zahrnujícím více než 600 výzkumníku a lékařů napříč 50 státy světa. Sdružení GCCR bylo založeno v reakci na vznik pandemie COVID-19.